Zespół Lekarzy Specjalistów MEDICA
ul. 3 Maja 3, 08-110 Siedlce
tel. 25 644 74 00
Zespół Chirurgii Jednego Dnia MEDICA
ul. Brzeska 131, 08-110 Siedlce
tel. 25 644 74 00
Zadzwoń i zapisz się na wizytę
tel. 25 644 74 00

  Pracownia USG

 lek. med. Zalewska Bożenna
 lek. med. Wojtaszek Andrzej
 lek. med. Wnuk-Lipińska Agnieszka
 lek. med. Wereszczyńska Bożena
 lek.med. Wawrzyniuk - Mazur Elżbieta
 lek. med. Wasiak Dariusz
 lek. med. Tobiasz Tadeusz
 lek. med. Teodorski Sławomir
 lek. med. Szabelski Marcin
 lek. med. Sawczuk Adam
 dr n. med. Nyk Łukasz
 lek.med. Nowak Rafał
 lek. med. Morawiak Monika
 lek. med. Małek-Jaczewska Anna
 lek. med. Łobejko Iwona
 dr n. med. Lewicki Andrzej
 lek.med. Lekan Leszek
 lek.med. Kuczyńska Anna
 lek.med. Kucharska Kamila
 lek. med. Krzyżaniak-Dorobek Magda
 lek. med. Król Przemysław
 dr n. med. Konka Marek
 lek. med. Kołodziej Anna
 lek. med. Kobielus Andrzej
 lek. med. Klajda Andrzej
 lek. med. Kania Piotr
 lek. med. Kacprowicz Zbigniew
 lek. med. Dzikowska Hanna
 lek. med. Boruc Adrian

 

klawiatura usg

ULTRASONOGRAFIA jest najbardziej popularną i mającą szerokie zastosowanie w diagnostyce chorób metodą obrazowania wnętrza ludzkiego ciała.
Dzieje się tak dlatego, że jest to badanie nieinwazyjne, bezpieczne dla pacjenta i do jego przeprowadzenia nie ma żadnych przeciwwskazań. Może być powtarzane w krótkich odstępach czasowych.

W pracowni ultrasonograficznej dajemy do Państwa dyspozycji 6 wysokiej klasy aparatów USG wyposażonych w nowoczesne systemy obrazowania doppler duplex oraz duże spekrum sond pozwalające wykonywać każde badanie ultrasonograficzne. 

USG

 1. GE VIVID 7
 2. GE VIVID 4
 3. GE VIVID 3
 4. SIEMENS Acuson X300
 5. PHILIPS HDXE 7
 6. MyLab Class C
 7. B-K MEDICAL 2101 Falcon

  • USG jamy brzusznej – ocena narządów miąższowych: wątroby, pęcherzyka żółciowego i dróg żółciowych, trzustki, śledziony, nerek, pęcherza moczowego, aorty, przestrzeni zaotrzewnowej. Przygotowanie do badania: ok. 5 godz przed badaniem na czczo, wskazane jest wypicie wody niegazowanej do oceny wypełnienia pęcherza moczowego.
  • USG układu moczowego – stercza (gruczołu krokowego) z oceną zalegania moczu po mikcji – ocena układu moczowego gł. z zalecenia urologa, ocena nerek, gruczołu krokowego (przerost), ocena zalegania moczu w pęcherzu.
   Przygotowanie do badania: konieczny jest wypełniony pęcherz moczowy (czyli na około godzinę przed badaniem koniecznie trzeba wypić ok. 1 litra wody niegazowanej i zatrzymać mocz w pęcherzu).
  • USG tarczycy – ocena gruczołu tarczowego, wielkości, morfologii - zmiany ogniskowe i rozlane. Bez przygotowania.
  • USG ślinianek – ocena ślinianek przyusznych, podżuchwowych, ich wielkości, morfologii, ewentualnych zmian ogniskowych. Bez przygotowania.
  • USG szyi – ocena ślinianek, tarczycy z oceną węzłów chłonnych szyi, ewentualna ocena innych zmian na szyi, np. torbiele. Bez przygotowania.
  • USG sutków – ocena gruczołów piersiowych, badanie zalecane u kobiet do 50 roku życia. Badanie obejmuje ocenę gruczołów piersiowych i dołów pachowych. Bez przygotowania.
  • USG jąder (moszny) – ocena morfologii, wielkości jąder i najądrzy. Bez przygotowania.
  • ECHO serca z oceną DOPPLER – wykonywane przez kardiologa z oceną morfologii zastawek, kurczliwości, wielkości. Bez przygotowania.
  • DOPPLER tętnic szyjnych i domózgowych – ocena ścian naczyń, ich ewentualnych zwężeń, ocena przepływów w badaniu Doppler. Bez przygotowania.
  • DOPPLER żył kończyn dolnych – ocena morfologii żył, ocena wydolności zastawek, ocena przepływów w naczyniach, drożności, ewentualnych zakrzepów. Bez przygotowania.
  • DOPPLER tętnic kończyn dolnych – ocena ścian tętnic, ewentualnych zwężeń, prędkości przepływów w badaniu Doppler. Bez przygotowania.
  • DOPPLER aorty brzusznej – ocena tętniaka.
   Przygotowanie do badania: Zaleca się być ok. 4-5 godz bez posiłku.
  • USG ortopedyczne – USG stawów: staw kolanowy, staw skokowy, staw biodrowy, staw barkowy itd. ścięgna np. ścięgno Achillesa, mięśnie np. mięsień dwugłowy. Wszystkie badania usg ortopedyczne. Bez przygotowania.
  • USG gruczołu krokowego (TRUS) przezodbytnicze – jest obecnie szeroko wykorzystywaną metodą obrazowania gruczołu krokowego, jak również w wybranych przypadkach służy do oceny pęcherzyków i dróg nasiennych, czy pęcherza moczowego.
  • Usg okulistyczne-wykorzystuje falę dźwiękową o wysokiej częstotliwości. Lekarz specjalnym żelem pokrywa powieki pacjenta i przystępuje do badania (przykłada sondę). To metoda nieinwazyjna i bezbolesna. Pozwala ocenić zmiany, które zachodzą w oku, a także struktury anatomiczne, które sąsiadują z okiem.USG oka jest jednym w bezpieczniejszych badań. Nie trzeba się do niego specjalnie przygotowywać( Panie będa poproszone o zmycie makijażu oczu)