Oddział otolaryngologiczny

 • dr n. med. Ewa Gołębiewska
  dr n. med. Gołębiewska Ewa
  Otolaryngologia
 • lek. med. Ewa Reczko
  lek. med. Reczko Ewa
  Otolaryngologia
 • lek. med. Beata Włodarczyk
  lek. med. Włodarczyk Beata
  Otolaryngologia

  2005 Specjalista Otorynolaryngolog ( II stopień specjalizacji) 1987 - 1994 Akademia Medyczna w Łodzi. Wydział lekarski 2006 - 2007 Studia podyplomowe na Uniwersytecie Warszawskim na Wydziale Prawa: Prawo Medyczne, Bioetyka i Socjologia Medycyny. Specjalizuje się w operacjach migdałków podniebiennych i gardłowych oraz przegrody nosa.

Zadzwoń i zapisz się na wizytę

tel. 25 644 74 00

laryngologia

OTOLARYNGOLOGIA

Dziedzina medycyny zajmująca się rozpoznawaniem i leczeniem chorób ucha, nosa, krtani, gardła oraz innych narządów głowy i szyi. W obrębie jej zainteresowań jest także chirurgia gruczołów ślinowych, języka, zatok przynosowych, zabiegi endoskopowe zatok przynosowych.

Otolaryngolodzy zajmują się też chirurgią szczęki, np. resekcja kości szczękowej (maksylektomia), zabiegami endoskopowymi przełyku (ezofagoskopia), czy dolnych dróg oddechowych (tracheobronchoskopia) oraz chirurgią rekonstrukcyjną.

Jej nazwa potoczna to otolaryngologia lub najczęściej używana - laryngologia. Lekarz zajmujący się otolaryngologią to otolaryngolog.

Ogólnoświatowa tendencja do ograniczania czasu hospitalizacji od kilku już lat jest realizowana w naszym kraju. Wśród procedur medycznych, które mogą być wykonywane w trybie jednodniowym jest wiele zabiegów z zakresu otolaryngologii.

Należą do nich: termoablacja migdałków podniebiennych, zmniejszanie małżowin nosowych, plastyka podniebienia u osób chrapiących, usuwanie polipów nosa, usuwanie ślinianki podżuchwowej w przypadku kamicy, wycinanie zmiany nowotworowej wargi, usuwanie węzłów chłonnych szyi i wiele innych.

Decyzję o przeprowadzeniu zabiegu w trybie jednodniowym podejmuje lekarz wykonujący zabieg oraz lekarz anestezjolog, jeśli operacja ma być wykonana w znieczuleniu ogólnym.
Dla wielu z Państwa perspektywa krótkiego pobytu w placówce medycznej przesądza niekiedy o podjęciu leczenia.

OPERACJA USUNIĘCIA MIGDAŁKÓW rozwiń

KOREKCJA SKRZYWIONEJ PRZEGRODY NOSOWEJ rozwiń

Cennik wykonywanych zabiegówIkonka PDF